«ArPhone», Computer Telephony Integrator
Система документування мови «ArPhone 2»
ТУ У 30.0 24272565.001-2001

Повний текст інструкції з установки та експлуатації
сховати всі розділи »   розгорнути всі розділи »   на сторінці

                             I. Введення
сховати » показати »           1.1. Призначення
сховати » показати »           1.2. Сфера застосування
                             II. Загальний опис Архіватора
сховати » показати »           2.1. Загальна частина
сховати » показати »    III. Установка і підключення Архіватора

сховати » показати »    IV. Робота Архіватора. АРМ оператора та адміністратора
сховати » показати »    V. Робота програми «Клієнт» на комп'ютері в мережі
сховати » показати »    Доповнення і додатки

 

Україна, Харків.
Тел. +38 (067) 954-91-61
Веб-сайт: http://www.arphone.com.ua

Керівництво користувача 24272565 РП

   I. Введення

   Ознайомтесь з даним «Керівництвом», будь ласка, ще до початку інсталяції та включення системи ArPhone-2b. Це є необхідною умовою успішної роботи і заощадить Ваш час.

   Дане «Керівництво користувача» містить всі зведення, необхідні користувачу для роботи із системою документування мови «ArPhone-2b» (далі Архіватор). У Керівництві докладно описується процес установки й інсталяції програмно-апаратного комплексу, а також приклади зображень робочих вікон програми з докладними інструкціями про роботу. У програмі існують розмежування прав звичайних користувачів і адміністратора.
   «Керівництво користувача 24272565 РП» поставляється разом з комплексом на оптичному диску й у друкованому виді, а також розміщається в мережі Інтернет на нашому сайті.

   1.1. Призначення

   Система документування мови ArPhone-2b являє собою програмно-апаратний комплекс комп'ютерної телефонії для цифрового запису звуку по декількох каналах зв'язку одночасно. Основне його призначення — архівація мови, тобто реєстрація та збереження звукових сигналів, що надходять по телефонних лініях, радіоефиру, від мікрофонів і інших джерел звуку.

   Архіватор ArPhone-2b здійснює документування мови, в основному, з метою забезпечення безпеки суспільства і майна, фіксування судових засідань і переговорів, а також для ретроспективного аналізу конфліктних і екстремальних ситуацій.

   1.2. Сфера застосування

   Архіватор ArPhone-2b призначений для цілодобової роботи без технічного обслуговування. Архіватор забезпечує документування аналогової аудіо інформації, що надходить і/чи передається на диспетчерські пульти і пульти зв'язку чергових частин:

  • підрозділів МВС по охороні порядку;

  • підрозділів державної служби охорони;

  • підрозділів пожежної охорони;

  • підрозділів військових частин;

  • аварійних служб у різних областях господарства;

  • служби швидкої і невідкладної допомоги;

  • служби порятунку;

  • екологічних служб;

  • служб енерго-, тепло, водо-, газопостачання й інших ресурсопостачаючих організацій;

  • транспортних організацій, наприклад, залізниць, аеропортів, автопарків автобусних і вантажних перевезень.

   Крім того, Архіватор призначений для документування різних нарад, конференцій і засідань, для навчального процесу, синхронного перекладу, і т.п.

   II. Опис Архіватора

   2.1. Загальна частина

   Архіватор являє собою модульний пристрій, інтегрований з ПЕОМ (персональним комп'ютером). ПО Архіватора складається з трьох блоків.

       — ArPhoneMonitorUSB — відповідає за зв'язок ПК і безпосередньо Архіватора.
       — ArPhoneServer — відповідає за організацію, збереження, обробку і т.п. записаного звуку
       — ArPhoneClient — забезпечує керування і доступ до бази розмов оператора.

   III. Інсталяція ПО

   Вставте інсталяційний диск у дисковод. Підключите блок Архіватора за допомогою USB-кабелю до Вашому ПК. Виявленому «новому пристрою» укажіть місце розташування драйвера на інсталяційному диску. З диска ж запустіть Reestr.reg, потім Setup.exe з директорій ServerSetup і ClientSetup.

   Твердий диск ПК, на якому буде розташовуватися ПО, призначте в момент інсталяції (або, користаючись програмою ArConfigLite.exe «конфігурація», укажіть місце збереження «звуку») виходячи з того, щоб на ньому було вільним не менш 6-7 Гб. И в подальшому організуйте роботу з комп'ютером так, щоб на цьому диску завжди було не менш 5 Гб «вільного» простіру.

   За допомогою програми ArConfigLite.exe («конфігурація»), що запускається після інсталяції Сервера, або по закінченні всієї установки з CD чи з директорії Server, призначте кількість каналів, шлях до CD-RW (не призначайте шлях, якщо його немає, тому що існуючі диски-дані на них можуть бути знищені !!!), місце розташування звукових файлів, й ін. параметри.

   Пароль на вхід у настроювання «1» і «2». Не забудьте його перемінити по закінченні інсталяції (це безпека роботи системи). Якщо після натискання «Застосувати» у ArConfigLite.exe який-небудь сервіс не запускається автоматично, запустіть його вручну або почекайте 1-2 хв. Після завершення всіх настроювань перезавантажите ПК.

   IV. Робота Архіватора. АРМ оператора

   Після перезавантаження операційної системи ПО записів автоматично починає роботу в якості трьох «сервісів» (монітор, сервер, контролер). Для роботи з базою розмов і контролю системи запустіть файл ArPhoneClient.exe. На екрані монітора висвітиться вікно програми ArPhone 2b, що пропонує зареєструватися поточному користувачу. Введіть своє ім'я і пароль. Вікно реєстрації:

   У вікні «Адреса сервера» укажіть мережне ім'я комп'ютера, до якого безпосередньо підключений Архіватор через мережу. Якщо «сервер» і «клієнт» знаходяться на одному комп'ютері — «localhost».
   «Номер порту» — 8081.
   Уведіть своє ім'я і пароль.

   По замовчуванню, для першого входу в систему, встановлене ім'я «адміністратора» — «sa», пароль відсутній. При подальшій роботі в настроюваннях Ви зможете змінити чи видалити «користувача», а так само привласнити йому визначені права і дати йому «свій» персональний пароль на вхід у систему.
   Натисніть «Готово».

   Увага !!! Не забудьте призначити пароль на вхід «Адміністратору» після початку роботи з Архіватором для запобіганню несанкціонованого доступу до ПО !!!

   Вікно «КлієнтАрфон — керування»

   При запуску, програма «КлієнтАрфон — керування» поміщає Вас автоматично в основне вікно програми на закладку «Поточні», у поточні розмови (розмови, записані за останню добу, чи після «входу» в програму чергового користувача):

   Зелений кружок, що мігає, у правому нижньому куті вікна служить для сигналізації про нормальну роботу Архіватора!!
   Вікно призначене для відображення інформації про дзвінки і розмови по всіх каналах, дозволеним для перегляду даному користувачу, а так само для входу в настроювання, у вікно «статистика», для переходу до панелі «стан каналів», переходу на закладки «Поточні», «Фільтр» і «Журнал» і т.д.

    Закладки вікна «КлієнтАрфон — керування» (внизу ліворуч):
  • Закладка «Поточні» — переводить у поточні записи, тобто розмови, записані за останню добу, чи після «входу» у програму чергового користувача

  • Закладка «Фільтр» — переводить у вікно, призначене для роботи з записами, що не ввійшли в поточні (тобто за попередні дні), і для роботи з «поточними», за винятком розмов, створюваних у момент і після переходу у вікно роботи з фільтром

  • Закладка «Журнал» — переводить у вікно, призначене для перегляду системного журналу, що зберігає в текстовому виді інформацію про вироблений програмою ArPhone операціях і діях оператора.

   Кнопки-команди «Файл», «Вид», Настроювання», «Перейти до...», «Статистика»
   Знаходячись на закладках «Поточні», «Фільтр» і «Журнал», Ви можете скористатися кнопками-командами у верхній лівій частині вікна програми.

    • Натискання кнопки «Файл» дозволить Вам:
      • виконати «архівацію», тобто копіювання всіх накопичених за минулий час після останньої архівації розмов на CD-диск для збереження необмежену кількість днів.

      • здійснити «Експорт файлу», тобто експортувати конкретна розмова в WAV-формат.

      • прослухати обрана розмова «Програвання файлу».
        Останні дві функції — ті ж, що і при натисканні правої клавіші миші на «розмові».

    • Кнопка «Вид» призначена для переключення вікна в режим «Поточні», «Фільтр», «Журнал», аналогічно переходу за допомогою «закладок». Натисканням на рядку «Інформація» можна включити / вимкнути вікно інформації про виділений курсором розмову.

    • Кнопка «Настроювання» переведе Вас у режим настроювання Архіватора. Будучи «Адміністратором» і знаючи пароль на настроювання, Ви зможете настроїти як «Зовнішній вигляд», «Каналі», так і створити / видалити нового користувача, призначити список доступних йому дій у вікні «Керування користувачами».

    • Кнопка «Перейти до...» дозволить Вам перейти до «Панелі каналів» чи до «Осцілографу».

    • Кнопка «Статистика» призначена для входу у вікно статистики розмов.

    Натиснувши праву клавішу миші на обраній розмові, Ви можете:
  • Закрити / вивести вікно «Інформація» про дану розмову.

  • «Відтворити запис» — програти запис, так само, як і при подвійному натисканні миші.

  • «Експортувати запис» (зберегти як WAV файл для прослуховування стандартними засобами WIN)

  • «Копіювати в контейнер» (зберегти в окрему базу даних, що стирається не автоматично і служить для резервного збереження важливих записів)

   Вікно «Поточні»

   Розмови, відображені на закладці «Поточні», мають наступні реквізити: номер каналу, ім'я каналу, категорія дзвоника для телефонного підключення (вхідний, вихідний, невідомий, загублений), дата, час початку розмови, тривалість, номер телефону, з якого чи на який відбувся дзвоник, реквізити абонента, що відповідає номеру, визначеному АОНом (прізвище, назва організації, адреса і т.п.), внесені користувачем примітки й інші службові примітки кожної розмови.

   Для того, щоб прослухати потрібну розмову, досить двічі клацнути на ньому мишкою (лівою клавішею), чи натиснути «Enter» на клавіатурі (при цьому потрібна розмова повинна бути виділена мишею чи курсором). Далі запуститься програвач, і вікно прийме вид, показаний нижче.

   Клавішами можна керувати прослуховуванням: «програти», «пауза», «стіп», «еквалайзер», «зовнішній програвач». Мишею можна керувати голосністю звуку (білий повзунок з розподілами) і здійснювати перемотування назад «захопленням» мишею горизонтального синього індикатора програвача.
   У вікні «Примітка» Ви можете внести необхідні до даної розмови коментарі. Не забудьте, увівши текст, натиснути «Зберегти»

   Вікно «Фільтр»

   Дане вікно програми призначене для пошуку і прослуховування розмов, що зберігаються в базі даних. Виберіть джерело у вікні «Джерело». Це може бути:

  • «Поточна база» — розмови, що зберігаються в загальній базі дані програми Архіватора.

  • «Архів» — CD-диск, записаний програмою ArPhone при архівації.

  • «Контейнер» — записів, що збережені в окрему базу даних, яка стирається не автоматично і служить для резервного збереження.

   У вікнах «З моменту» і «До моменту» встановіть шукану дату (не задавайте багато днів, якщо розмов у базі багато!) і орієнтований часовий діапазон, у якому потрібно робити пошук запису конкретного розмови (розмов).
   У графі «Телефон» можна вказати шуканий номер телефону, з якого чи на який був здійснений дзвінок.
   У розділі «Усі напрямки» можна обмежити коло пошуку тільки «вхідними», «вихідними» чи іншими напрямками дзвоників, а також задати обмеження по наявності коментарів.
   У розділі «Усі канали» виберіть потрібні Вам канали по ознаці телефон / мікрофон / рація чи по номеру каналу.
   Натисніть кнопку «Фільтр». У вікні відобразяться всі переговори, що відповідають обраним Вами умовам (дата, час, ознака, характеристика, номер).
   Інформацію про обрані Вами розмови (ті, що Ви бачите у вікні бази даних: дата, час, номер каналу і т.д.) можна експортувати за допомогою клавши «експорт» у текстовому виді.

   Вікно «Журнал»

   «Журнал» — вікно для перегляду системного журналу, що зберігає в текстовому виді інформацію про проведені програмою ArPhone операціях і дії оператора (фактичний протокол роботи програми).
   Виберіть джерело, наприклад: «Поточна база». Задайте шукану чи дату часовий діапазон. Натисніть: «Поновити».

   Вікно «Стан каналів»

   Натиснувши кнопку «Перейти до...», і вибравши «панелі каналів», ви потрапите у вікно «Стан каналів». Тут від відображений поточний стан каналів.

  • Номер каналу.

  • Піктограма характеристики каналу (телефон, чи рація мікрофон), а також індикація його активності. У випадку відсутності (чи наявності) активності каналу протягом часу, що перевищує задане в настроюваннях, піктограма міняється на «знак оклику» червоного кольору.

  • Піктограма є одночасно і клавішею включення прослуховування поточної розмови, («наскрізний канал») діє тільки на активному каналі. Якщо звук не чутний, то ймовірніше всього, у настроюваннях звукової карти комп'ютера виключений лінійний вхід.

  • «Ім'я» каналу з описом каналу, якщо таке було уписано в настроюваннях.

  • Поточне стан. Якщо по каналу йде запис, на тлі поточної піктограми з'являється мерехтлива буква «З», і видається вся доступна інформація про розмову: дата, час початку, визначена АОНом номер, характеристика вхідний / вихідний, власник і адреса власника телефону.

  • Клавіша «Примусовий запис» включає канал на запис незалежно від наявності / відсутності «апаратної» команди почати запис.

  • Клавіша «Перейти до поточних» дозволяє швидко знайти у вікні поточних розмов запису по даному каналі.

   Вікно «Настроювання»

   Вікно «Настроювання» і дії в ньому доступні тільки користувачу, що зареєстрований при вході в систему як «Адміністратор». Користувачу без прав Адміністратора програми це вікно недоступне.
   Пароль на вхід у настроювання по замовчуванню: перший — «1», другий — «2». Потім не забудьте ці паролі поміняти для забезпечення безпеки роботи системи.

   Вікно настроювань «Облікові запису»

   Для «створення» нового користувача служить команда «керування користувачами», вікно «Облікові запису». Натисніть верхню кнопку в правому стовпці «Додати» та введіть ім'я і пароль для нового користувача (тут доданий користувач 111). Проставте «галочки» у колонку ліворуч напроти йому доступних (що дозволяються) дій з Архіватором, і номера доступних йому каналів.
   Інші кнопки в правому стовпці цього вікна дозволяють видалити, перейменувати (редагувати) та замінити пароль обраного користувача.

   Вікно настроювань «Параметри каналів»

   Призначено для поканального настроювання та змін настроювань Архіватора. Зробіть поканальне настроювання Архіватора у вікні «Параметри каналів» (якщо раніше Ви не зробили цього за допомогою програми ArConfigLite.exe при інсталяції).

   Якщо канал використовується, поставте галочку «Канал дозволен»
   Дайте (привласніть) каналу «ім'я» (наприклад: «Диспетчерська» замість «Канал 2», «714-23-16» замість «Канал 1» і т.п.).
   Виберіть тип даного каналу «Телефон», «Мікрофон», «Рація». При призначенні каналу як телефонний, активація запису буде відбуватися при підйомі трубки оператором. У противному випадку активація відбувається по наявності сигналу (VAS).
   Призначте каналу період «збійності», після закінчення якого на піктограмі каналу з'явиться червоний знак оклику, що означає, що за заданий проміжок часу канал не змінював статус — обрив на лінії, не покладена слухавка і т.п. Після того, як канал став «аварійним», він припиняє запис (див. вгорі: канал 4 Вікна стану каналів).
   Запис, що випереджає, необхідний для каналів «радіостанція» і «мікрофон» для фіксації у файлі звуків, що йшли перед початком розмови.
   Довжина фрагмента виставляється для «мікрофонного» каналу з метою «розбити» довгий файл у зашумленій кімнаті на фрагменти.
   «Період тиші» — час, коли канал, що активується за рівнем звуку, буде писати безупинно після останнього спрацьовування (задана пауза між розмовами при записі для зручності подальшого прослуховування).
   Інші поля заповните виходячи з призначення каналу і його важливості. Чим вище якість запису, тим більший обсяг буде займати файл.

   Вікно настроювань «Зовнішній вигляд»

   Настройте зовнішній вигляд програми у вікні «Зовнішній вигляд».

   У розділі «Інше» можна змінити пароль на вхід у загальні настроювання, призначити «зовнішній» програвач звуку, керувати активуванням вікна «Клієнта» при початку розмови, включати і відключати звукові / світлові сигнали та інше.
   Не забувайте натискати кнопку «Застосувати».

   Архіватор цілком готовий до роботи.

   V. Робота програми «Клієнт» на комп'ютері, що знаходиться в мережі

   На комп'ютер, що входить у мережу з Архіватором, проінсталюйте ClientSetup.exe. Запустіть файл «ArPhoneClient.exe». У вікні «Адреса сервера» укажіть мережне ім'я комп'ютера (чи його IP-адреса), до якого безпосередньо підключений модуль Архіватора. Вся подальша робота відбувається точно так само, як і на програмі «Клієнт», запущеної на локальному «сервері».

   Доповнення і додатки

   Виробник гарантує відсутність дефектів Архіватора, зв'язаних з комплектуючими, котрі входять у пристрій, чи з процесом його виробництва, чи з програмним забезпеченням «ArPhone 2.х», на період 12 (дванадцяти) місяців з дати його першої установки.

   Після закінчення терміну гарантії виробник або його представник (дилер, сервісна служба) приймає Архіватор на технічне обслуговування по окремих договорах із замовником на погоджений термін. Фахівці нашої компанії готові відповісти Вам на всі питання, зв'язані з придбанням і експлуатацією нашої продукції.

   Запитання, що часто задаються:

   Питання: Як знайти файл із записом конкретної розмови в середовищі ArPhone-2x?
   Відповідь: У «ArPhone 2.х» усі записи пишуться не в окремі файли. По кожному каналу всі розмови записуються і «звалюються» у величезні файли — «буфери». Запис завжди можна знайти безпосередньо в програмі «ArPhone 2.х», а потім переконвертувати його в звичний комп'ютерний формат: wav-файл. І вже далі можна працювати з цим незалежним файлом, як завжди.

Україна, Харків.
Тел. +38 067 954-91-61
Веб-сайт: http://www.arphone.com.ua, e-mail: arphone@meta.ua